טיפ 4 – איך לשלם פחות אגרות בניה והיטלי פיתוח, מה התעריף הנכון?

הוזלת היטלי פיתוח לעסקים

לפי מה נקבע תעריף אגרות בניה והיטלי פיתוח?

אגרות בניה והיטלי פיתוח נקבעים ע”פ תעריפים הקבועים בחוקי העזר של הרשויות המקומיות התעריפים האלה משתנים כתלות בסוג השטח, השימוש ואופי הבניין. 

לדוגמא: ברשויות מקומיות ישנם תעריפים לחיוב אגרות בניה והיטלי פיתוח מוזל לתעשיה ולעומת זאת למסחר התעריפים יהיו גבוהים יותר. כמו כן, ישנם רשויות שבהם התעריפים לחניונים ו/או לשטחי שרות יהיו נמוכים משמעותית מהתעריפים לשטח עיקרי. 

לכן, יש צורך לבדוק היטב שהשטחים שחוייבו ע”י הרשות המקומית אכן חוייבו בתעריפים הנכונים ושהרשות לא חייבה אתכם למשל בגין שטחי שרות או שטחי חניונים בתעריף העיקרי או שהיא לא חייבה אתכם בסיווג שאינו מתאים לכם (אם אתם תעשיה וחוייבתם ע”פ סיווג מסחרי). הדבר יכול להביא להעצמת החיוב של אגרות בניה והיטלי פיתוח וחיובכם ביתר ולכן ישנה חשיבות לבדיקה מדוקדקת  והשוואה בין התעריפים המופיעים בחוקי העזר לבין השימוש האמיתי והשטחים שהוגשו בגדרי הבקשה להיתר. 

הדבר החשוב ביותר שצריך לזכור ולבדוק הוא שקביעת הרשות המקומית שתעריף וסיווג פלוני מתאים לכם אינה סוף פסוק והדבר נתון לפרשנות ודיון. 

לעיתים הרשות יכולה לסבור שמתאים לכם סיווג למסחר בעוד הסיווג הנכון ביותר לגביכם הוא תעשיה או שהרשות המקומית סבורה ששטח מסויים מתאים לשטח עיקרי בעוד שהסיווג המתאים ביותר לכם הוא שטח שרות. 

מדובר בהפרשים בחיוב אגרות בניה והיטלי פיתוח אשר מתרגמים לסכומי כסף עצומים ולכן יש להקפיד ולבדוק שהתעריפים המחוייבים הם אכן תואמים את המצב העובדתי והמשפטי ולא רק ע”פ פרשנותה והחלטתה של הרשות המקומית .

 

 רוצים להפחית בחיובי העסק לרשויות המקומיות? זה לגמרי אפשרי! 

צרו קשר לשיחת אבחון ללא עלות, נשמח לעזור ולחסוך לכם עשרות אלפי שקלים

צפו בסרטון של עו”ד רו”ח משה ואננו על היטלי פיתוח ואגרות בניה:

בעלי עסק? מחזיקים בנכס? על מנת להפסיק לשלם ארנונה ומיסים עירונים מיותרים, הנכם מוזמנים לפנות לחברתנו, לשם בחינת החיובים המוטלים עליכם.

יחדיו נוכל להגיע למסקנה אופרטיבית באשר לטיפול הרצוי.
לתשומת ליבכם, הזמן להגשת ערעור מוגבל – חיוב שלא יוגש עליו ערעור במועד עלול להפוך לחלוט וסופי – פנו אלינו בהקדם.
ניתן גם ליצור עימנו קשר בטל’: 6243770– 03.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן