טיפ 2 – איך לשלם פחות אגרות בניה והיטלי פיתוח במגרש שבעבר היה בו מבנה

ארנונה לעסקים

כאשר אתם מבקשים לבנות במגרש שהיה בו בעבר מבנה שנהרס, הרשות המקומית צריכה לקזז את שטח המבנה שנהרס מדרישת התשלום. אבל, הרשויות המקומיות לא יקזזו את שטחי הבניין שנהרס באופן אוטומטי.

יש רשויות שיקזזו את שטח המבנה רק אם שולמו כל האגרות וההיטלים בגין אותו מבנה ויש אכן אסמכתאות ששלומו כל האגרות וההיטלים בגין אותו מבנה שנהרס. 

לעיתים מדובר במבנים שנבנו לפני עשרות שנים ויש קושי אמיתי למצוא את אישורי התשלום. לעומת זאת, יש מקרים בהם הרשות לא תבקש לראות את אישורי התשלום ורק תסתפק בבדיקה של היתר הבניה האם לאותו מבנה שנהרס קיים היתר בניה כדין. ויש גם רשויות שיקזזו רק חלק מהשטח שנהרס. 

לכן מאוד מאוד חשוב לבצע בדיקה שאכן הרשות המקומית קיזזה את כל מה שהיתה צריכה ויוכלה לקזז. במקרים כאלה אנחנו ממליצים לבצע בדיקה של השטחים שנהרסו לעומת השטחים שקוזזו, אם בכלל. ואם הרשות המקומית לא קיזזה את כל השטחים הרי שכדאי מאוד לפנות למומחה שיבדוק את עמידת הרשות המקומית בהוראות החוק אשר מחייבות אותה לקזז את השטחים שנהרסו באופן נכון ומדוייק.

בעלי עסק? מחזיקים בנכס? על מנת להפסיק לשלם ארנונה ומיסים עירונים מיותרים, הנכם מוזמנים לפנות לחברתנו, לשם בחינת החיובים המוטלים עליכם.

יחדיו נוכל להגיע למסקנה אופרטיבית באשר לטיפול הרצוי.
לתשומת ליבכם, הזמן להגשת ערעור מוגבל – חיוב שלא יוגש עליו ערעור במועד עלול להפוך לחלוט וסופי – פנו אלינו בהקדם.
ניתן גם ליצור עימנו קשר בטל’: 6243770– 03.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף!

Facebook
Google+
LinkedIn
סגירת תפריט
דילוג לתוכן