טיפ 10 – איך לשלם פחות אגרות בניה והיטלי פיתוח

ארנונה לעסקים

בדיקה חשובה שעשויה להביא לחסכון גדול מאוד בחיוב אגרות והיטלים. 

השיטה שלפיה  מחייבת הרשות המקומית את הנישומים בתחומן היא ‘שיטת ההיטל’.

בעבר, היתה מקובלת שיטה שנקראה ‘שיטת דמי ההשתתפות’. בשיטת דמי ההשתתפות מחייבת הרשות המקומית את הנישום בעלות הישירה של ביצוע התשתית בגבול ניכסו. לעומת זאת שיטת ההיטל הינה שיטה של חישוב עלויות ממוצעות בתחום השיפוט של כל העיר. 

ההבדל בין השיטות מחייב התייחסות  ובדיקה דקדקנית באשר להיסטוריה של הנכס שאותו מבקשת העירייה לחייב. אם בעבר שילמו דמי השתתפות בגין הנכס שעליו אנחנו  מבקשים לבנות, הרי שעל הרשות לקזז את הסכומים ששולמו בתור דמי השתתפות בעבר. 

לעיתים ישנן הוראות בחוק העזר, אשר מאפשרות לפתור לחלוטין את החיוב באגרות והיטלים מאחר ושולמו בעבר דמי השתתפות. לפיכך, מומלץ מאוד לבדוק האם שולמו בגין אותו נכס דמי השתתפות . בדיקה כזאת תעשה ע”י בירור במשרדי העיריה, במשרדי מחלקות ההנדסה ו/או עם הבעלים הקודמים של הנכס. 

לעיתים ישנו קושי להשיג את האישורים על תשלומי דמי השתתפות והרשויות המקומית נמנעות מלבצע קיזוז במקום שבו הנישום לא מציג אסמכתאות על תשלום בעבר. גם במקרים כאלה עדיין יש מה לעשות. 

לכן, ההמלצה היא שגם אם הרשות המקומית מסרבת לקזז את דמי ההשתתפות מהטעם שלא הוצגו חשבוניות אין מדובר בסוף פסוק ורצוי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שיסייע לממש את הזכות שלכם לקזז את דמי ההשתתפות ולהפחית את התשלום.

 

בעלי עסק? מחזיקים בנכס? על מנת להפסיק לשלם ארנונה ומיסים עירונים מיותרים, הנכם מוזמנים לפנות לחברתנו, לשם בחינת החיובים המוטלים עליכם.

יחדיו נוכל להגיע למסקנה אופרטיבית באשר לטיפול הרצוי.
לתשומת ליבכם, הזמן להגשת ערעור מוגבל – חיוב שלא יוגש עליו ערעור במועד עלול להפוך לחלוט וסופי – פנו אלינו בהקדם.
ניתן גם ליצור עימנו קשר בטל’: 6243770– 03.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף!

Facebook
Google+
LinkedIn
סגירת תפריט
דילוג לתוכן